3D CMM

- 2021-12-09-

Wstępny model 3D NEW SPECTRUM zawiera technologię skanowania stykowego jako standardowe wyposażenie. To ulepszenie przenosi również wszystkie serie 3D do ery skanowania. Funkcja skanowania stykowego może uzyskać więcej danych punktowych, a informacje o konturach mogą uzyskać lepszą niezawodność i powtarzalność niż pomiar jednopunktowy, aby kontrolować jakość przesyłek i obniżyć koszty produkcji.

 

To nasza najnowsza maszyna współrzędnościowa 3D w fabryce w Huizhou. Można kontrolować tolerancję w zakresie +/-0,02 mm. 

 

Przy okazji, niniejszym popularyzuję porady dotyczące wiedzy o 3D CMM.

 

Trzy współrzędnościowa maszyna pomiarowa (zwykle nazywana trzema współrzędnościowymi maszynami pomiarowymi), współrzędnościowe maszyny pomiarowe 3D, zwane CMM

.

Stosowany głównie w przemyśle maszynowym. Takich jak samochody, statki, przemysł lotniczy, formy, obrabiarki itp. do pomiaru wymiarów geometrycznych, błędów kształtu i położenia oraz konturów powierzchni różnych części mechanicznych. Ponadto jest obecnie szeroko stosowany w inżynierii odwrotnej.

 

Niektóre maszyny CMM wyposażone w sondy laserowe mogą być również używane do pomiaru miękkich materiałów i materiałów o łatwo uszkodzonych powierzchniach.

 

Największą precyzją jest teraz współrzędnościowa maszyna współrzędnościowa produkowana przez niemiecką firmę Zeiss i niemiecką firmę Leitz.


Three-coordinates to trzywspółrzędna maszyna pomiarowa, która odnosi się do instrumentu zdolnego do pomiaru geometrycznych kształtów, długości i podziałów kołowych w przestrzeni sześcianu. Nazywana jest również trójwspółrzędną maszyną pomiarową lub trójwspółrzędnościowym łożem pomiarowym.

 

Zasada działania trzech współrzędnych

 

Każdy kształt składa się z punktów przestrzennych, a wszystkie pomiary geometryczne można przypisać pomiarom punktów przestrzennych. Dlatego dokładne zebranie współrzędnych punktów przestrzennych jest podstawą do oceny dowolnego kształtu geometrycznego.

 

Podstawową zasadą trójwspółrzędnościowej maszyny pomiarowej jest umieszczenie mierzonej części w jej dopuszczalnej przestrzeni pomiarowej, dokładny pomiar wartości punktów na powierzchni mierzonej części w trzech pozycjach współrzędnych przestrzeni i obróbka wartości współrzędnych tych punktów za pośrednictwem danych komputerowych.

 

Dopasowanie do formowania elementów pomiarowych, takich jak koła, kule, walce, stożki, zakrzywione powierzchnie itp., poprzez obliczenia matematyczne w celu uzyskania ich kształtu, tolerancji położenia i innych danych geometrycznych.

 

W technice pomiarowej pojawienie się linijek siatkowych, a później siatek pojemnościowych, siatek magnetycznych i interferometrów laserowych zrewolucjonizowało digitalizację informacji wymiarowych, która umożliwia nie tylko cyfrowe wyświetlanie, ale także przetwarzanie komputerowe do pomiaru geometrycznego, który jest następnie wykorzystywany do kontroli Baza.

 

Przyrząd do pomiaru trzech współrzędnych można zdefiniować jako „detektor, który może poruszać się w trzech kierunkach i może poruszać się po trzech wzajemnie prostopadłych szynach.

 

Detektor przesyła sygnały kontaktowe lub bezkontaktowe itp., a przemieszczenie trzech osi System pomiarowy (np. linijka optyczna) to przyrząd, który oblicza współrzędne (X, Y, Z) każdego punktu przedmiotu i różne funkcje za pośrednictwem procesora danych lub komputera."

 

Funkcje pomiarowe przyrządu do pomiaru trzech współrzędnych powinny obejmować dokładność wymiarową, dokładność pozycjonowania, dokładność geometryczną i dokładność konturu.

 

Pole zastosowania trzech współrzędnych

 

Mierz precyzyjne części geometryczne i zakrzywione powierzchnie;

Mierz części mechaniczne o skomplikowanych kształtach;

Wykrywaj powierzchnie o dowolnym kształcie;

Opcjonalna sonda kontaktowa lub bezkontaktowa do ciągłego skanowania.

 

Funkcja trzech współrzędnych:

 

Ręczny pomiar trójwspółrzędnych elementów geometrycznych, w tym punktów, linii, powierzchni, okręgów, kul, cylindrów, stożków itp.;

 

Skanowanie krzywych i powierzchni, funkcja skanowania punktów pomocniczych, wyjście danych z pliku IGES, definicja danych nominalnych CAD, wprowadzanie danych tekstowych ASCII, skanowanie krzywych nominalnych, analiza konturu zgodna z definicją tolerancji.

 

Obliczanie tolerancji kształtu i położenia, w tym prostoliniowości, płaskości, okrągłości, cylindryczności, prostopadłości, nachylenia, równoległości, położenia, symetrii, współśrodkowości itp.;

 

Obsługuje wiele metod wyjściowych, takich jak tradycyjne raporty wyjściowe danych, graficzne raporty kontrolne, graficzne adnotacje danych i wydruk etykiet danych.

 

 

 

---------------------KOŃCZYĆ SIĘ---------------------------