Na co zwracać uwagę przy wykonywaniu form

- 2021-11-29-

Podczas wykonywania form należy zwrócić uwagę na następujące kwestie.

1. Nie skupiaj się tylko na projektowaniu produktu i ignoruj ​​produkcję form.


Kiedy niektórzy użytkownicy opracowują produkty lub próbną produkcję nowych produktów, często koncentrują się tylko na badaniach i rozwoju produktu na początkowym etapie, zaniedbując komunikację z jednostką wytwarzającą formy. Po wstępnym ustaleniu planu projektu produktu istnieją trzy korzyści wcześniejszego skontaktowania się z producentem formy.

I. Może zapewnić, że zaprojektowany produkt ma dobry proces formowania, a sfinalizowany projekt nie zostanie zmodyfikowany ze względu na trudną obróbkę części.

II.Twórca form może z wyprzedzeniem przygotować projekt, aby zapobiec nieprzemyślanym pośpiechom i wpłynąć na okres budowy.

III. Aby wykonać wysokiej jakości formy, tylko ścisła współpraca między dostawcą a klientem może ostatecznie obniżyć koszty i skrócić cykl.

2. Nie patrz tylko na cenę, ale weź pod uwagę jakość, cykl i kompleksową obsługę.

I. Istnieje wiele rodzajów pleśni, które można z grubsza podzielić na dziesięć kategorii. W zależności od różnych wymagań dotyczących materiałów części, właściwości fizycznych i chemicznych, wytrzymałości mechanicznej, dokładności wymiarowej, wykończenia powierzchni, żywotności, ekonomiczności itp. wybierane są różne rodzaje formowania.

II. Formy o wysokich wymaganiach precyzji muszą być przetwarzane przez precyzyjne obrabiarki CNC, a materiały form i procesy formowania mają surowe wymagania, a do projektowania i analizy wymagana jest technologia CAD / CAE / CAM.

III. Niektóre części mają specjalne wymagania podczas formowania, a forma wymaga również zaawansowanej technologii, takiej jak gorące kanały, formowanie wspomagane gazem i butla z azotem.

IV. Producent powinien posiadać CNC, EDM, obrabiarki do cięcia drutu i sprzęt do kopiowania CNC, precyzyjne szlifierki, precyzyjne przyrządy do pomiaru trzech współrzędnych, projektowanie komputerowe i powiązane oprogramowanie itp.

V. Ogólnie rzecz biorąc, matryce do tłoczenia na dużą skalę (takie jak matryce do pokrywania części samochodowych) powinny rozważyć, czy obrabiarka ma mechanizm przytrzymujący krawędź, równomierny smar krawędziowy, wielostanowiskowy progresywny itp. Oprócz tonażu tłoczenia, liczba stempli , należy również wziąć pod uwagę urządzenia podające, obrabiarki i urządzenia zabezpieczające przed pleśnią.

VI. Nie każde przedsiębiorstwo posiada i opanowało metody i procesy wytwarzania w/w form. Wybierając współpracującego producenta, należy rozumieć jego możliwości przetwórcze, nie tylko na poziomie sprzętu i wyposażenia, ale także na poziomie zarządzania, doświadczenia przetwórczego i siły technicznej.

VII. W przypadku tego samego zestawu form, oferty różnych producentów czasami znacznie się różnią. Nie powinieneś płacić więcej niż koszt formy, ani nie powinien być niższy niż koszt formy. Producenci form, tacy jak Ty, muszą osiągać rozsądne zyski w swojej działalności. Zamówienie kompletu form ze znacznie niższą wyceną byłoby początkiem kłopotów. Użytkownicy muszą postępować zgodnie z własnymi wymaganiami i kompleksowo mierzyć.

3. Unikaj współpracy z wieloma głowami, staraj się, aby tworzenie form i przetwarzanie produktów były w jednym miejscu.

I. W przypadku zakwalifikowanych form (elementy testowe są zakwalifikowane) może nie być możliwe wykonanie partii zakwalifikowanych produktów. Wiąże się to głównie z doborem obrabiarki do obróbki detali, procesem formowania (temperatura formowania, czas formowania itp.) oraz jakością techniczną operatora.

II. Nie tylko dobrą formę, ale także dobry proces formowania. Najlepiej mieć współpracę typu one-stop, staraj się unikać współpracy wielogłowej.


Sunbright zapewnia naszym klientom kompleksowe rozwiązania wysokiej jakości, od surowców po inżynierię procesu i produkcję, w tym produkcję i produkcję form. Jeśli masz jakieś zapytanie, skontaktuj się z nami swobodnie.Nasze główne produkty do form są jak poniżej.Niestandardowa forma do obróbki CNC ze stopu aluminium Formy do wtryskowych urządzeń medycznych-------------------------------KOŃCZYĆ SIĘ------------------ -------------------------