Ile wiesz o wymaganiach technicznych dotyczących obróbki części?

- 2021-11-30-

Obróbka to skrót od obróbki mechanicznej, która odnosi się do technologii obróbki polegającej na usuwaniu materiału poprzez precyzyjną obróbkę mechaniczną. Głównym zadaniem obróbki skrawaniem jest realizacja wyrafinowanej obróbki surowców za pomocą obrabiarek. Obróbka jest podzielona na obróbkę ręczną i obróbkę sterowaną numerycznie według różnych metod przetwarzania. Uczmy się i rozumiejmy razem w oceanie wiedzy.


Wymagania dotyczące obróbki konturowej części są następujące.

1. Nieoznaczona tolerancja kształtu powinna spełniać wymagania GB1184-80.

2. Dopuszczalne odchylenie nieoznaczonego wymiaru długości wynosi ±0,5mm.

3. Brak promienia zaokrąglenia R5.

4. Wszystkie niewypełnione fazki to C2.

5. Ostry kąt jest rozwarty.

6. Ostra krawędź jest matowa, a zadziory i błysk są usunięte.Wymagania dotyczące obróbki powierzchni części są jak poniżej.

1. Na powierzchni obróbki części nie powinno być żadnych rys, przetarć i innych wad uszkadzających powierzchnię części.

2. Powierzchnia obrabianej nici nie może posiadać wad takich jak czarna skórka, wybrzuszenia, przypadkowe zagięcia i zadziory. Przed malowaniem powierzchni wszystkich części stalowych, które mają być malowane, należy usunąć rdzę, zgorzelinę tlenkową, tłuszcz, kurz, ziemię, sól i brud.

3. Przed usunięciem rdzy użyj rozpuszczalników organicznych, ługu, emulgatora, pary itp. do usunięcia tłuszczu i brudu z powierzchni części stalowych.

4. Odstęp czasu pomiędzy powierzchnią przeznaczoną do śrutowania lub ręcznego odrdzewiania a powłoką podkładową nie powinien przekraczać 6h.

5. Powierzchnie stykających się ze sobą nitów należy przed połączeniem pomalować farbą antykorozyjną o grubości 30-40μm. Krawędzie zakładki należy uszczelnić farbą, szpachlą lub klejem. Podkład uszkodzony w wyniku obróbki lub spawania należy przemalować.Wymagania dotyczące obróbki cieplnej części są jak poniżej.

1. Po hartowaniu i odpuszczaniu HRC50~55.

2. Stal średniowęglowa: części 45 lub 40Cr poddawane są hartowaniu z wysoką częstotliwością, odpuszczane w temperaturze 350~370℃, HRC40~45.

3. Głębokość nawęglania wynosi 0,3 mm.

4. Przeprowadzić obróbkę starzenia w wysokiej temperaturze.Wymagania wymagań technicznych dotyczących obróbki precyzyjnej są następujące.

1. Gotowych części nie należy kłaść bezpośrednio na ziemi podczas układania i należy podjąć niezbędne środki wsparcia i ochrony.

2. Obrobiona powierzchnia nie może mieć wad, takich jak rdza, nierówności i zadrapania, które wpływają na wydajność, żywotność lub wygląd.

3. Powierzchnia obrabiana przez walcowanie nie może się odklejać po walcowaniu.

4. Na powierzchni części po obróbce cieplnej w końcowym procesie nie powinno znajdować się zgorzelina tlenkowa. Wykończonych powierzchni współpracujących i powierzchni zębów nie należy wyżarzać.Wymagania dotyczące obróbki uszczelniającej części są jak poniżej.

1. Przed montażem wszystkie uszczelki muszą być nasączone olejem.

2. Dokładnie sprawdź i usuń ostre rogi, zadziory i ciała obce pozostawione podczas obróbki części przed montażem. Upewnij się, że uszczelka nie jest porysowana podczas montażu.

3. Po sklejeniu usunąć nadmiar wylewającego się kleju.Wymagania wymagań technicznych Gear są następujące.

1. Po zmontowaniu przekładni miejsca styku i luz na powierzchni zęba powinny spełniać wymagania GB10095 i GB11365.

2. Końcowa powierzchnia odniesienia koła zębatego (przekładnia ślimakowa) i ramię wału (lub powierzchnia końcowa tulei pozycjonującej) powinny pasować do siebie i nie można ich sprawdzić szczelinomierzem 0,05 mm. I powinien zapewnić wymagania dotyczące pionowości referencyjnej powierzchni końcowej koła zębatego i osi.

3. Powierzchnia styku skrzyni biegów i pokrywy powinna być w dobrym kontakcie.Jeśli potrzebujesz precyzyjnych części do obróbki, technologia Sunbright jest najlepszym wyborem. Jesteśmy profesjonalnym producentem części do obróbki skrawaniem. Nasz produkt do precyzyjnej obróbki części jest w celach informacyjnych.Części metalowe precyzyjnego sprzętu medycznego CNC

Obróbka metalu Części dla przemysłu lotniczego Obróbka metalu Części dla przemysłu lotniczego


-----------------------------------KOŃCZYĆ SIĘ-------------- -------------------------------------