Zderzak samochodu

- 2021-12-08-

Przód i tył auta wyposażone są w zderzaki, które nie tylko pełnią funkcję ozdobną, ale co ważniejsze, są urządzeniami zabezpieczającymi, które pochłaniają i łagodzą uderzenia zewnętrzne, chronią karoserię oraz chronią karoserię i pasażerów.

 

Wiele lat temu przednie i tylne zderzaki samochodów były wykonane głównie z materiałów metalowych. Stalowy kanał w kształcie litery U został wycięty z blach stalowych o grubości ponad 3 mm, a obróbka powierzchni została chromowana. Był nitowany lub spawany z szynami ramy i porównywany z nadwoziem. Duża szczelina wydaje się być dodatkową częścią, która wygląda bardzo nieestetycznie.

 

Wraz z rozwojem przemysłu samochodowego i szeroko zakrojonym zastosowaniem konstrukcyjnych tworzyw sztucznych w przemyśle samochodowym zderzaki samochodowe, jako ważne urządzenie zabezpieczające, również wkroczyły na drogę innowacji. Obecnie przednie i tylne zderzaki samochodów muszą nie tylko zachowywać pierwotną funkcję ochronną, ale także dążyć do harmonii i jedności z kształtem nadwozia oraz dążyć do własnej lekkości. Przednie i tylne zderzaki samochodu są wykonane z tworzywa sztucznego i nazywane są zderzakami plastikowymi.

 

Zewnętrzna płyta i materiał buforowy są wykonane z tworzywa sztucznego, a belka poprzeczna jest wytłoczona blachą walcowaną na zimno o grubości około 1,5 mm, tworząc rowek w kształcie litery U; płyta zewnętrzna i materiał buforowy są przymocowane do belki poprzecznej, a belka poprzeczna i belka podłużna ramy mogą być połączone śrubami w dowolnym momencie. Zdemontuj ją. Plastik użyty w tym plastikowym zderzaku jest zwykle wykonany z dwóch rodzajów materiałów, poliestru i polipropylenu, i jest wykonany przezformowanie wtryskowe.Na przykład zderzak Peugeota 405 jest wykonany z materiałów na bazie poliestru i wykonany metodą wtrysku reakcyjnego. Zderzaki Volkswagena Audi 100, Golfa, Santany z Szanghaju, Xiali z Tianjin i innych modeli wykonane są z polipropylenu metodą wtrysku. Za granicą istnieje również rodzaj tworzywa sztucznego zwanego serią poliwęglanów, który jest infiltrowany w składniki stopowe i przyjmuje metodę formowania wtryskowego stopu. Przetworzony zderzak ma nie tylko wysoką wytrzymałość i sztywność, ale ma również tę zaletę, że jest spawalny i ma dobrą wydajność powlekania. Coraz większe zastosowanie w samochodach.

 

Geometryczny kształt zderzaka powinien nie tylko uwzględniać jego spójność z kształtem całego pojazdu, aby zapewnić estetykę, ale także spełniać właściwości mechaniczne i charakterystykę pochłaniania energii, aby zapewnić amortyzację i relaksację podczas uderzenia, jak pokazano na poniższym rysunku.

 

Zderzak pełni funkcje ochrony bezpieczeństwa, dekoracji pojazdu oraz poprawy właściwości aerodynamicznych pojazdu. Z punktu widzenia bezpieczeństwa samochód może odgrywać rolę buforową w przypadku kolizji przy niskiej prędkości, chroniąc przednią i tylną karoserię; może odgrywać pewną rolę w ochronie pieszych w razie wypadku z pieszym. Z punktu widzenia wyglądu jest dekoracyjny i stał się ważną częścią zdobienia wyglądu samochodu; jednocześnie zderzak samochodowy ma również pewien efekt aerodynamiczny.

Podsumowując, po poznaniu odpowiednich elementów zderzaków samochodowych wiemy, że ubezpieczenie samochodu jest wykonane z tworzywa sztucznego i wykorzystuje formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych. Technologia Sunbright ma naturalną przewagę w formowaniu wtryskowym, niezależnie od tego, czy są to formy wtryskowe, czy też części wtryskowe są najlepszym wyborem. Witamy w Twoim zapytaniu.


Link do części samochodowych wtrysku tworzyw sztucznych jest jak poniżej w celach informacyjnych.

Części samochodowe do wtrysku tworzyw sztucznych